top of page
R.P_edited.png

Red Phoenix Gaming 

R.P.G LOGO RENKLİ 2.png
Özet Doku

Biz kimiz

Red Phoenix Gaming 2018 yılında TED Rönesans Koleji fizik laboratuvarında, ben ve bir grup öğrenci ile macerasına başlamıştır. İlk başladığımızda sadece DOTA2 takımı kurmuş, bütün sene çalışıp uluslararası bir turnuvada ön elemeleri geçecek kadar beceri kazanmıştık. O günden bu güne epey yol kat ettik. Bugün kulübümüzde aktif olarak LoL, Valorant, CS:GO ve Rocket League takımları bulunmaktadır. Takım hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten takım sayfamıza gidebilirsiniz.

Performans Geliştirme

Takımla yaptığımız çalışmalar sayesinde öğrenciler arasındaki motivasyon, iletişim ve takım çalışması gibi becerilerde artış gözlenmektedir. Bununla birlikte okulda yaptığımız çalışmalar ile öğrencilerin notları ve çalışma tempoları artmaktadır. Ayrıca takımda olabilmek için öğrencilerin notlarının belirli bir ortalamanın üstünde olması gerekliliği, onların ders çalışma konusunda motivasyonlarını arttırmaktadır.

Antrenman maçları

Diğer okullardaki konuya ilgili öğrencilerin oluşturdukları takımlar ile yapılan antrenman maçları, hem öğrencilerin iç motivasyonunu hem de başka okullardaki öğrenciler ile arkadaşlık ilişkilerini arttırmaktadır. 

Turnuvalar

Katıldığımız turnuvaların her biri öğrenciye ayrı bir tecrübe kazandırmaktadır. Ancak öğrenciler en büyük gelişmeyi kendi tasarladığımız ulusal ve uluslararası turnuvalarda göstermektedir. Kendi turnuvalarımızda öğrenciler organizasyonu idare etmektedir. Hakemlik, canlı maç anlatımı, canlı yayınların düzenlenmesi ve moderasyonu, sosyal medya yöneticiliği gibi bir çok ciddi sorumluluk öğrenciler tarafından alınmakta ve yürütülmektedir. Bu durum onların kişisel, bilişsel ve psikolojik gelişmelerine olumlu yönde etki etmekte, ayrıca yurt dışı üniversitelere başvuru yapmayı planlayan öğrencilerimizin portfolyolarına katkı yapmaktadır. 

Konuya gerçekten ilginiz mi var?

Okulda bir espor kulübü kurmayı düşünen bir öğretmen misiniz? Ya da konu hakkında daha fazla fikir edinmek isteyen bir veli misiniz? Espor konusunda şu anda tek Türkçe kaynak olan  "Bilgisayar oynayan çocuğum milyoner olabilir mi?" isimli kitabıma aşağıdan tamamen ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. 

bottom of page